Leden 2010

Já na Impressive title?=o) XD

28. ledna 2010 v 19:34 | nikolll11
něco některé pro moje SB

28. ledna 2010 v 18:25 | nikolll11Nejsem tu

28. ledna 2010 v 14:36 | nikolll11
Ahojik od zitra do nedele tu nejsem jedu k bybicce a ta y nema pcDilomek pro HorsiQ

28. ledna 2010 v 14:27 | nikolll11


Psy

26. ledna 2010 v 16:16 | nikolll11

Pes domácí


Skočit na: Navigace, Hledání
Wikipedie:Jak číst taxobox Pes domácí
Hovawart
Stupeň ohrožení
Vědecká klasifikace
Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:šelmy (Carnivora)
Čeleď:psovití (Canidae)
Rod:vlk (Canis)
Druh:vlk obecný (Canis lupus)
Trinomické jméno
Canis lupus f. familiaris
Linné 1758
Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) je pravděpodobně domestikovaný poddruh vlka obecného, nejstarší domestikované zvíře vůbec. Předpokládá se, že byl domestikován před minimálně 15 000 lety. Existuje podezření, že posléze došlo minimálně u některých populací k přikřížení šakala, tato teorie však není obecně přijímána.
Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z Turecka (Cayönü, 9500 př. n. l.) a ze Skotska (Star Car, 7500 př. n. l.). Psi jsou vyobrazeni na egyptských i mezopotámských kresbách (3000-2000 př.n. l.), kresby ukazují i krátkonohá plemena nebo psy s převislýma ušima. Mezinárodní kynologická federace (FCI) v současnosti uznává přes 500 plemen psů různé velikosti, proporcí, kvality srsti i povahy.
Psi jsou, stejně jako jejich předkové vlci, sociální zvířata, zvyklá žít ve smečkách s jasně danou hierarchií. Psi, kteří žijí s lidmi, vnímají své majitele jako svoji smečku a svého pána jako nadřazeného jedince. Problémové chování psů a jejich agresivní projevy, které někdy vedou až k útoku na člověka, je velmi často způsobeno tím, že pes vnímá svého majitele jako podřazeného jedince a sám se považuje za "vůdce smečky". K tomu dochází, pokud majitel nedovede svého psa zvládnout a vychovat.
Pes je člověkem využíván k řadě činností a hrál velkou roli v lidských dějinách, hospodářství i kultuře, viz pracovní pes. V dnešní době často plní roli domácích mazlíčků, od kterých se neočekávají žádné pracovní výkony. V některých kulturách je pes považován za nečisté zvíře, v jiných zemích slouží psí maso jako potrava člověka.

Kočky

26. ledna 2010 v 16:14 | nikolll11
Kočka domácí (Felis silvestris f. catus) je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich.
Kočka domácí vždy sloužila člověku především jako lovec hlodavců, v současnosti se uplatňuje také jako společník člověka. V některých oblastech Číny je konzumováno kočičí maso[1], ve třetím světě je kočka domácí rovněž kožešinovým zvířetem a výrobky z kočičí kožešiny se dostávaly i na evropský trh. V červnu 2007 byl však dovoz kočičí kůže a kožešiny zakázán[2].
Člověk rozšířil kočku domácí prakticky na všech kontinentech (s výjimkou Antarktidy), na mnoha místech zpětně zdivočela. V Austrálii a na dalších ostrovech a souostrovích je kočka domácí vedena jako jeden z nejnebezpečnějších invazních druhů, který se velkou měrou podílí na likvidaci původní fauny.

Domestikace kočky domácí
kočka plavá (Felis silvestris lybica)
Divokým předkem domácích koček byla zřejmě kočka divoká, přesněji její africký poddruh kočka plavá, dále snad i kočka divoká evropská a asijská kočka stepní. První kočky se do blízkosti lidí dostaly před 10 - 12 tisíci lety, v době, kdy začaly vznikat první trvalá lidská sídla, ale až z doby před 8000 lety pocházejí první důkazy existence ochočených koček, a to z dnešního Turecka (oblast Anatolie) a z Kypru. Kolem roku 3000 př. n. l. se kočka stala významnou součástí života ve Egyptě, dokladem jsou obrazy koček na stěnách hrobek, sošky koček a jejich mumie. Pro zemědělce měla kočka obrovský význam jako lovec hlodavců, kteří ohrožovali skladiště obilí a potravin.


Popis

Mainská mývalí - příklad svalnatého typu
Siamská kočka - příklad útlého typu
Kočky domácí jsou si, navzdory dlouhému období domestikace, navzájem stále velmi podobné. Obecné rysy stavby těla jsou stejné - kočka má dlouhé tělo s relativně krátkými končetinami, krátký krk, poměrně širokou a krátkou hlavou a středně dlouhý ocas. V kohoutku je kočka vysoká asi 30 cm, délka těla včetně ocasu činí pak kolem 80 cm. Kocouři jsou větší než samice a váží asi 3,5 - 7 kg, hmotnost koček se pohybuje od 2,5 - 4,5 kg. Srst je obvykle krátká, rovná a přilehlá.
Existují tři základní tělesné typy koček: zavalitý typ, který se vyznačuje kratším a kompaktním tělem, hlubokým hrudníkem, širokou zádí, krátkou a kulatou hlavou s plochým obličejem a krátkými končetinami. Typickým plemenem tohoto typu je perská a exotická kočka a britská krátkosrstá kočka. Podobný je svalnatý typ, který se někdy zahrnuje pod typ zavalitý. Je pro něj typické dobré osvalení, delší končetiny než u předešlého typu a ne tak kulatá hlava a je nejčastějším tělesným typem kočky. Zcela odlišný je útlý typ, nazývaný též štihlý či orientální typ kočky. Kočky tohoto typu mají štíhlé tělo, protáhlou klínovitou hlavu a dlouhé nohy. Extrémní štíhlý typ je znakem současných siamských koček či orientálních koček.
Existují i názory, že zavalitý a svalnatý typ kočky je znakem potomků kočky divoké evropské, zatímco útlý typ pochází z kočky plavé. Mezi jednotlivými tělesnými typy existují plynulé přechody. Některá plemena koček se díky selekci stavbou těla výrazněji odlišují, manská kočka je zcela bezocasá, japonský bobtail má ocas zkrácený a deformovaný. Americký curl a skotská klapouchá kočka se pak vyznačují změnami ušních boltců. Plemeno munchkin má zase geneticky zkrácené končetiny, podobně jako jezevčík, a stejně jako u nich se jedná o geneticky fixovanou chondrodysplazii. Občas se vyskytují také kočky s polydaktylií, které mají více než pět prstů na každé noze.
Kočka je především dokonalý predátor - má ostré smysly, dokáže se potichu plížit i vyvinout velkou rychlost a je vyzbrojena zuby a zejména drápy k usmrcení kořisti.
Hlava kočky je spíše široká a krátká, mezi jednotlivými plemeny však existují poměrně velké rozdíly v jejím tvaru: britské, exotické a perské kočky (obecně zavalitý typ) mají hlavu nápadně kulatou, evropská krátkosrstá, mainská mývalí kočka či turecká angora se vyznačují mírně protáhlejší hlavou, orientální kočky mají lebku velmi protáhlou. Ještě větší rozdíly jsou v nasazení uší či utváření stopu. Vždy jsou nápadné velké čelisti a oči.
Kočka je prstochodec, došlapuje na spodní plochy prstů, které jsou vybaveny měkkými polštářky. Na předních končetinách má kočka pět, na zadních čtyři prsty. Drápy jsou zatažitelné a při chůzi skryté v kožních záhybech. To kočce umožňuje tichý pohyb, který je důležitý pro úspěšný lov. Mimovolným důsledkem je fakt, že stopy kočkovitých šelem díky tomu lze snadno odlišit od stop šelem psovitých. Drápy na předních nohách si kočka obrušuje pravidelným škrabáním, zejména o dřevěné předměty (v přírodě to jsou hlavně stromy), zadní si okusuje.
Kůže kočky je kryta srstí, jediná neoststěná místa jsou nosní zrcátko, polštářky tlapek a bezprostřední okolí struků, genitálií a konečníku. Srst kočky je tvořena až 20 000 chlupy na centimetru čtverečním. U koček se vyskytuje několik typů srsti - krátkosrstá kočka má po celém těle krátkou a přilehlou srst, polodlouhosrsté a dlouhosrsté mají srst delší a zpravidla jemnější. V chovu ušlechtilých koček se udžují i mutace podmiňující zvlněnou srst, jakou mají kočky typu rex, drátovitou srst, která je plemenným znakem americké drsnosrsté kočky, či úplnou bezsrstost sphynxů. Dlouhosrsté kočky línají po celý rok, krátkosrsté pak hlavně na jaře, kdy se zbavují zimní srsti.


Smysly

Odražené světlo způsobuje zlatozelený svit kočičích očí
Kočka domácí má vynikající zrak, sluch i čich. Oproti člověku má sice menší zorné pole (205 stupňů oproti 220 stupňům u člověka), vidí však ostřeji a v šeru ji napomáhá tapetum lucidum, vrstva buněk nacházející se na cévnaté vrstvě za sítnicí, které odrážejí dopadající světlo. Tato schopnost způsobuje charakteristický zlatozelený svit, který lze v očích kočky za šera pozorovat. Na světle se kočičí zornice stáhne do úzké štěrbiny. Kočka zřejmě vidí barevně, v jejím světě je však nejdůležitější pohyb a barvy nehrají důležitou roli.
Kočky mají výborný sluch, čemuž napomáhají pohyblivé ušní boltce. Kočka domácí má schopnost přesně rozlišit, odkud daný zvuk vychází. Spodní hranice slyšení je asi 30 Hz, tedy stejně jako u člověka, horní hranice je pak asi o dvě oktávy výše než u lidského sluchu, 45 kHz..
Nosní sliznice kočky obsahuje asi 200 miliónů čichových buněk. Čich slouží kočce k nalezení kořisti, k orientaci v prostředí a ke komunikaci s ostatními kočkami. Kočka domácí má zachovaný Jacobsonův orgán, kterým může také přijímat určité pachy, jako jsou feromony vylučované říjícími kočkami.
Chuť je těsně spojená s čichem. Zajímavé je, že kočky nemají schopnost vnímat sladkou chuť. Hmat je ze všech smyslů nejméně vyvinut. Nejcitlivějším místem na těle kočky je jazyk, dále čenich a tlapky. Na tlapkách jsou citlivé receptory vnímající vibrace, díky kterým může kočka zaznamenat i nepatrné chvění. Schopnost koček předpovídat zemětřesení je zřejmě dána právě touto citlivostí. Kočka domácí má dále na hrudních končetinách a na obličeji citlivé hmatové vousy, které ji umožňují orientaci i v naprosté tmě. Kočka je do značné míry necitlivá vůči vysokým teplotám - povrch rozehřátý na 44 °C již člověku připadá jako horký a dotyk vnímá jako bolest, kočka teplotu povrchu vnímá jako nepříjemnou až při 52 °C.

Big Brown

26. ledna 2010 v 15:55 | nikolll11

Two-rok-starý kampaně
Big Brown, pojmenovaný na počest jeho majitel UPS, bylo koupeno Brooklyn, New York přepravní majitel firmy Pavel Pompa, Jr. za 190.000 dolar na prodej Keeneland 2007 duben Two-Year-Olds Prodej v oblasti odborného vzdělávání Pompa obrátil ho do trenér Reynolds pro závod klimatizace Ridden Jeremy Rose, hříbě se jeho dva-rok-starý debut závodního dne 3. září 2007 v Race Saratoga kurzu v Saratoga Springs, New York, útěk z pole a výhru 11 +1 / 4 délky. Pompa pak prodaly zájem Big Browna se IEAH konírna, dceřinou společností mezinárodní akvizice Koňský Holdings, Inc, uvedla, jehož účelem je vytvořit a spravovat Akciový fond koní, který bude fungovat jako hedge fond. Nové partnerství poslal koně Palm Meadows Thoroughbred Training Center na jižní Floridě pod dohledem nového trenéra, Rick Dutrow.

Tři-rok-starý kampaně
2008 Příspěvek
Unraced na více než šest měsíců, Big Brown debutoval jako tři-rok-stará s 12-délka vítězství v závodě na příspěvek Gulfstream Park. Big Brown ridden Kent Desormeaux. Hříbě byla uzavřena další v 1. stupně Florida Derby.

Florida Derby 2008
Zapsán do 1. stupně Florida Derby, Big Brown čerpal mimo místo, 12. Přes jeho post, pod žokejem Kent Desormeaux Big Brown vyhrál o pět délek [10].

134. Kentucky Derby
3. května 2008, v jeho čtvrtém závodě, 2008 Kentucky Derby, Big Brown byl favoritem 2.1. Se stal prvním koněm už od roku 1929 vyhrát závod z 20. brány vyhrávat 4 +3 / 4 délky nad klisnička Eight Belles, který byl utraceno poté, co rozbil obou předních kotníky během post-race cool-dolů. čas 1 1 / 4 míle závod byl 2:01:92. oficiální Beyer Speed Obrázek pro závod byl 109.

Rick Dutrow přiznal, že ho spravuje stanozolol, anabolický steroid, jeho koně, včetně Big Brown, k 15. dni každého měsíce. Nicméně Dutrow uvedeno, že ESPN Big Brown nevzal 15.května se střílí na Belmont Stakes .Stanozolol je zakázán v 10 státech, ale v žádném ze států, kde se konají závody Triple Crown.

133. Preakness Stakes
17. května 2008, v jeho pátý závod, 2008 Preakness Stakes, Big Brown přišel ze sedmi místo a vyhrál druhý úsek Triple Crown o 5 +1 / 4 délky nad Macho Again, stává čtvrtým koněm vyhrát oba Kentucky Derby a Preakness, zatímco zbývající neporažený. Big Brown byl favoritem 1.5. Konečný čas 1 3 / 16 mil závod byl 1:54.80.

140. Belmont Stakes
V pátek po Preakness, tři-palcové čtvrtletí bezva byl objeven na koni na levou přední kopyta, stejné zranění, které prožil v obou jeho předních kopyt předchozí pokles. [16] S Dutrow týkající se újmy, "jen malý zádrhel " a s bezva šil spolu s ocelovými dráty, Big Brown pokračovalo joggingu v Belmont následující úterý.
Pro Belmont Stakes, Big Brown sobě druhý soubor z nerezové oceli, švy na vnitřní straně svého kopyta. Kopyta specialista Ian McKinlay změnil stehy týden před závodem a připojené akrylové a laminátové lepicí náplast na kopyto. Big Brown i když vynechal tři dny přípravy před závodem, jeho chůze a chování se zdálo nedotčena. Poté, co byl bezva dočasná oprava, Brown byl vykonává jezdec Michelle Nevin. Ian McKinlay řekl před Belmont, že Big Brown "nepotřebuje náplast na čtvrt bezva na jeho levé přední kopyta až ráno Belmont Stakes. Takže Dutrow dá Big Brown jeho poslední tvrdý trénink úterý vítr 5 honů bez něj a tryskem ho do závodu věří hříbě nabídku kopyto se uzdravil. "

Big Brown odešel za 3.10 favoritem v Belmont. Byl pozice v raných fázích závodu, a skoro vyběhl na paty Tara konečný vítěz Da '. Pak se pokusil Desormeaux swing Big Browna se venku v první zatáčce a narazil do Tale of Ekati. Da 'Tara vyhrál závod o 5 1 / 4 délky, zatímco Big Brown skončil 9. a stal se prvním Triple Crown naděje dokončit poslední v Belmont. Kent Desormeaux vytáhl koně v homestretch, později říkal něco v nepořádku, a uvádí, bezprostředně po závodě, "Neměla jsem na koně", i když žádné fyzické abnormality nebylo nalezeno. Billy Turner, trenér Seattle zabil, později prohlásil: "Pokud Desormeaux se zastavila koně, jako že můj den by se sportovním komisařům běžel vás o stavu a ti se nikdy nevrátí." Dva týdny po Belmont, snímek odhalil vytlačený boty na pravém Big Browna zadní noha, která by mohla být příčinou jeho slabý výkon. Boty by mohl uvolnit v průběhu závodu a dostal tlačil zpět, když byl spuštěn.

2008 Haskell Invitational Handicap
Big Brown vrátil do závodního dne 3. srpen 2008 s výhra v 1 milion dolarů Haskell Invitational Handicap v Monmouth Park. Vzal vyvedeny brány, ale byla schválena uhlí Play zaokrouhlování konečné pořadí, to vypadalo, že uhlí Play šel sundat naštvaný, ale Big Brown zakopané a kolem něj v poslední kroky vyhrát 1 3 / 4 délky. Získal Speed Beyer Obrázek 107 pro jeho vítězství.

2008 Monmouth Stakes
Big Brown vyhrál svůj další start v Monmouth Stakes dne 13. září v rámci příprav na Cup Classic Breeders '. Byla to jeho první start na trávě, protože porušují své první v roce 2007 a svůj první start proti starším koním. Breaking rychle z funkce 4, Big Brown otevřel značný vedoucí dolů backstretch. Pole začal dohnat k němu vstupu zase daleko, a jak Proudinsky lemované až ke krku, Big Brown zakopali statečně a držela za 1 / 2 délky vítězství.

Zranění a Odchod do důchodu
Při práci se s kůň ze stejné stáje Kip Deville 13. října, Big Brown trvalé poškození zadní kopyta, a byl vyhlášen z Cup Classic Breeders 'a odešel.

Další poznámky
Začne v roce 2009, Big Brown stál v hřebčíně na Three Chimneys Farm v Midway, v Kentucky. Mu byla udělena Eclipse Award jako americký šampion tři-rok-starý muž Jízda na rok 2008.

Big Brown získal dvě ocenění za alternativní 2008 z horseraceinsider.com. Charismatický umělec roku 2008 zasvěcených Award: Chcete-li Big Brown, který v konečném důsledku přineslo více vzrušení než jakýkoliv kůň vystupování pod tack v tomto roce.

Rags to Riches

25. ledna 2010 v 20:33 | nikolll11

NEW YORK - Rags to Riches je závodění královna na jeden den.

Pohádkový klisnička outdueled Preakness vítěz Curlin v dechberoucí úsek běhu a vyhrál Belmont Stakes o hlavu sobotu a stal se prvním svého pohlaví ve více než sto let, aby v konečném úseku Triple Crown.

"Můj klobouk je pryč Hadry na bohatství," řekl Curlin se trenér Steve Asmussen, kteří se nikdy nevzdala naděje své kaštanový hřebec by nastala v dramatické závěrečné kroky.

Nikdo nebyl šťastnější než vítězství trenér Todd Pletcher a žokej John Velazquez, kteří oba skončilo dlouhé období sucha v Triple Crown závodech: Pletcher byl 0-pro-28, Velazquez 0-pro-20.

"Je to zvláštní pocit, když se věci dělat, ale když to s klisna poprvé ve 102 letech je to opravdu zvláštní," řekl Pletcher.

I přes mírné klopýtnutí na začátku, hadry k bohatství se obrátil na Belmont senzační Showdown - skutečné bitvě pohlaví.

Kdy-oboru-3 roky sedm dětí se obrátil pro domácí, čtyři koně byli vepředu, hadry k bohatství na vnější straně a Curlin plížící se mezi dalšími dvěma soupeři.

V tom okamžiku se stal dva-dostihy - čtvrtina-míle na konec-1 ½ míle Belmont, nejdelší a nejvíce vyčerpávající ze závodů Triple Crown.

Dokonce i obvykle vyhrazena Pletcher stál a zdravili, spolu s davem Belmont Park 46870, jako koně bojoval saddlecloth na saddlecloth na drát.

A když hadry Riches vyhrál, to byl velký den pro dámy jako závodní, kdyby první klisnička vyhrát Triple Crown závod, protože zvítězit Barvy vzal 1988 Kentucky Derby.

Porážka byl tvrdý oříšek pro Curlin, který představil pozoruhodnou rally porazit Street Sense stejnou rozpětí Preakness před třemi týdny.

"Klisna běžela velký závod na správný den," řekl Asmussen. "A teď si ji vzal obraz."

I bez Triple Crown na trati, a Sense ulici není v této oblasti, bude tento Belmont je to pamatovat.

Hadry k bohatství se stal třetím klisnička zachytit Belmont - Ruthless vzal první běh v roce 1867, a Tanya vyhrál v roce 1905. Pouze 22 klisen se pokoušely Belmont, s hadry Riches první od Silverbulletday skončil sedmý v roce 1999.

Belmont je závod, který vyhrál Kentucky Derby klisen zvítězit Barvy a reálné riziko, že nemůže vyhrát.!KOPÍRUJ JEDINĚS TÍMTO!

Curlin horse of the year 2008

25. ledna 2010 v 20:23 | nikolll11
Curlin z užší lisinou a žlutočerveně oděným žokejem(Roby Albarado).
Curlin, 2007 Kůň roku a první North American-na koně vydělat více než 10 milionů dolarů, nebude závod příští rok, jeho většinovým vlastníkem, Jess Jackson, oznámil v sobotu.

Jackson řekl, že byl otevřený myšlence běhu Curlin znovu letos, ale neexistovaly žádné závody vlevo na severoamerickém kalendář natolik bohatých, aby hněv jeho zájmu. Curlin řekl Jackson, který vyhrál v roce 2007 Preakness, nebude spuštěn v 7.prosince Japonsko Cup Dirt - lukrativní závod v Tokiu, která byla kdysi v úvahu - kvůli problémům s karanténou omezení.

Jackson, zakladatel Kendall-Jackson vína, klauzulím vzepřel průmysl trend, když se rozhodl, že závod Curlin letos jako 4-rok-starý raději odejít, než ho stud. Uvažoval závodní Curlin další rok, ale rozhodl proti ní, zčásti proto, že cítil, že byl malý vlevo pro koně, aby prokázal na závodní dráhu.

"Byl jsem požehnání, že ho máme, a viděli jste ho v chodu po 20-někteří-odd měsíců," řekl Jackson. "Mám takový teplý vzpomínky na něj. Já jen nechápu, jak by mohl dostat nějakou lepší. "

Jackson má zatím formu plány pro koně stud kariéry. Řekl, že několik velkých podniků vyjádřilo zájem stojí hříbě. Jackson dodal, že jiná možnost jeho odchodu do důchodu hříbě do svého Stonestreet Farmy v Lexingtonu, Kentucky

"Jdu do chovu nebo 20, takže z mých nejlepších klisen k němu, bez ohledu na to, kde stojí," řekl Jackson. "A máme nějaké krásy. Opravdu jsem se dočkat, až vidět jeho hříbat a klisen závodu a viděl, co produkuje. "

I Curlin není závod znovu, bude jeho kariéra skončila s čtvrtina-místo skončit v Cup Classic Breeders '. Že závod byl přejet umělým povrchem, které nemusí být po chuti. Jeho jediný další ztráty v tomto roce přišel na trávník v Man o 'War at Belmont. Se tyto dvě porážky, když otevřel závod na 2008 Kůň roku nárok na neporažen klisna Zenyatta.

"Když se podíváte na jeho celkové kariéry, je to víc než jen jeden závod," řekl Jackson. "Jeho ztráty jsou opravdu díky mé snaze dostat ho tam a definovat rozsah jeho schopností. Nikdy Let Me Down. V Man o 'War av poháru poslední Breeders', zvládli jsme to pro něj a dělali jsme to pro fanoušky. V Cup Breeders ', fanoušci tleskali mu i poté, co ztratil. To jen dokazuje, že on byl jedním z hrdinů tohoto sportu. "

Jackson řekl, že měl Curlin vyhrál Man o 'War, možná by se hnal ho příští rok v lukrativní trávě závodech po celém světě.

"Trávník oblast byla jsem chtěl rozšířit, protože na mezinárodní úrovni, je velký důraz na koně, kteří soutěží na trávě," řekl. "Můj osobní cíl je přispět k chovu. Vyvažování ty věci, a na skutečnost, že si vždycky něco stalo, to mě přivedlo k domněnce, že nemá žádnou budoucnost právě běží na nečistoty. Závodit pouze na hlíně nedostatečné kompenzace a popřít jeho geny genofondu plnokrevníkovi, že to není něco, co bych chtěl dělat. "

Jackson vlastní 80 procent podílu ve Curlin. Dalších 20 procent je ve vlastnictví Midnight Cry Stabilní, skupiny, která se skládá ze dvou advokátů, kteří mohou volně na dluhopisů, zatímco čekají na soud, datum jejich roli při podezření šidit své zákazníky v multimillion-dolar oblek, pokud jde o stravu drogové fen-phen. Jackson, který se pokouší vyplatit advokátů, žádný komentář k jednání.

Curlin, který byl unraced jako 2-rok-starý, vyhrál první tři začne nakonec skončil třetí v roce 2007 v Kentucky Derby. Cvičil Steve Asmussen a jel do Robby Albarado, on reboundem vyhrát Preakness a dospěl k závěru roku se jeho vítězství v Jockey Club Gold Cup a 2007 Breeders 'Cup Classic na lajdák Monmouth Park.

V letošním roce získal 6 milionů dolarů Dubaj World Cup, Stephen Foster, Woodward a Jockey Club Gold Cup. S Gold Cup vyhrát, se stal prvním North American-na koně překonat 10 milionů dolarů známky v kariéře příjmů. Vyhrál 11 z 16 kariéra začíná, vydělávat 10.501.800 dolarů.

"Měl hvězdné závodní kariéru," řekl Jackson. "Myslím, že je to jeden z top 10 koní, od roku 1900. Jak se ceny ve srovnání s ostatními, že to není pouze o statistiku. "

Tento článek byl revidován tak, aby odrážely tyto opravy:

Korekce: 21.listopadu 2008
Článek v neděli o oznámení, že Curlin, 2007 kůň roku, nebude příští rok závod nesprávné právní postavení dvou právníků, kteří jsou součástí Midnight Cry Stabilní, skupiny, která má vlastnický podíl na koně. Advokáti, kteří nebyli uvedeni v článku, jsou zdarma na dluhopisů, zatímco čekají na den soudu v případě podvodu, nejsou ve vězení.

!KOPÍRUJ JEDINĚS TÍMTO!

POZASTAVUJU

14. ledna 2010 v 17:08 | nikolll11
Ahojik vlacata jak se mate???
ja se nemam zrovna nejlip a nrsu spatnou spravu....


1.mam moc učeníííí
2.mam praci s mym psem
3.Bude pololeti
4.mam blby znamky
5.a snezi tu...


NEBUDU OBÍHAT A ANI PŘIDÁVAT ČLÁNKY ALE CHODIT SEM MUZETE CIDTE DAL JAKO BYCH TU BYLA.... NEWIM ZA JAK DLOUHO SE VRATIM ZATIM PP♥


Obrazky z New moon

14. ledna 2010 v 17:02 | nikolll11


Nějakej řetězák

4. ledna 2010 v 18:39 | nikolll11
doufám ze to bude fungovat pro vsechny

Kdyz to preposles 6 ti tvým prátelúm nebo rodine zbohatnes za 4 dny.Posles li to
12 ti dobrým prátelúm zbohatnes za 2 dny. Dostanes necekanou výhru nebo peníze.


Prý to není sranda - nevím - nezkusit to ale nic nestojí.
Zápis SB

3. ledna 2010 v 18:44 | nikolll11
No rozhodla jsem se že udělám zápis SB,protoze mi sem chodí málo lidí a ani nemluvím o SB!Z mých 25 SB sem chodí tak asi 10!!!což je uplně hrozný!Tak vám dám čas dooo 15.1 2010 jinak mažu a některé SB ospravedlním ...

od modré hvězdy pro mě

3. ledna 2010 v 10:17 | nikolll11
děkujuuuu mocinky pěknej...udělám s kočičkou i tobě :ob