průběh života Harryho Pottera - V Bradavicích Od Počátku Až Do Konce

20. srpna 2011 v 19:50 | nikolll11 |  Harry potter
HP-A Kámen Mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis - pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník!
Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu Famfrpálu - populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.HP- A Tajemná Komnata

Auta létají, stromy oplácejí rány a záhadný skřítek přichází varovat Harryho Pottera na začátku druhého roku jeho úžasné cesty do světa kouzel. Tento rok v Bradavicích pavouci mluví, dopisy hubují a Harryho znepokojivá schopnost mluvit s hady obrátí jeho přátele proti němu. Od Soubojnického klubu po zákeřný Potlouk, je to rok plný dobrodružství a nebezpečí, ve kterém krvavý nápis na stěně oznamuje: Tajemná komnata byla otevřena. Záchrana Bradavic v této okouzlující adaptaci druhé knihy J. K. Rowlingové vyžaduje od Harryho, Rona a Hermiony veškeré kouzelnické schopnosti a odvahu. Připravte se, že budete tak zaujati až zkameníte, jakmile Harry Potter ukáže, že je nejen kouzelník, ale i hrdina!

HP- A Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black - prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích. Proto je na obranu povolán strážce Azkabanu, který slyšel Siriuse Blacka mluvit ze spaní. Říkal: "ON je v Bradavicích." Harry je v nebezpečí a neochrání ho ani zdi bradavické školy, ani jeho přátelé. Zrádce se může skrývat přímo ve škole….

HP- A Ohnivý Pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické!

HP- A Fénixův Řád

Další strhující příběh mladého čarodějnického učně a jeho věrných kamarádů Rona a Hermiony. Napětím a nervozitou byly poznamenány už prázdniny a hned od začátku pátého ročníku přichází jeden otřes za druhým: na bradavické škole totiž z vůle Ministerstva kouzel došlo k závažným změnám a atmosféra strachu houstne každým dnem víc a víc. Nerozlučná trojice přátel však přesto dokáže kolem sebe soustředit dost studentů, kteří nebudou chtít se založenýma rukama čekat, až je zlo zahubí. To, co zažijí, už nejsou jen neškodná dobrodružství!

HP- A Princ Dvojí Krve

Harry Potter tráví v Bradavicích již šestý rok. A není o nic lehčí než ty předchozí. Lord Voldemort se opět vrací a s ním i hrůza a napětí. Ohrožen není jen Harry, ale i celé kouzelnické společenství a nejspíš i obyčejný svět mudlů. Jak budou nyní hrdinové potterovské ságy čelit zlu a jakou daň za svoje postoje a činy zaplatí?
Nová Harryho dobrodružství berou dech a přinesou čtenářům četná překvapení, ať už jde o citové vztahy tří nerozlučných přátel, nebo postupně odhalovaná tajemství nejen lorda Voldemorta.

HP- A relikvie Smrti o legendě Tří Bratří a o relikviích

Relikvie smrti

Relikvie smrti jsou tři předměty,dary od samotné smrti.
A takhle to všechno začalo....
Když jednou na svém putování došli tři bratři k řece,která byla příliš hluboká na to, aby ji přebrodili, a příliš nebezpečné na to, aby ji přeplavali. Byli ale zběhlí v umění kouzel a čar, jen tedy mávli hůlkami a nad zrádnou vodou se okamžitě objevil most.
Smrti se však rozezlilo,že přišla o tři oběti,neboť většina poutníků se v řece utopila.Smrt však byla prohnaná. Na oko třem bratrům poblahopřála k umění kouzlit a prohlásila, že tím, jak chytře se vyhnuli jejím nástrahám, si každý z nich vysloužil odměnu.

Nejstarší z bratří, který byl povahy velice svárlivé a bojechtivé, požádal o hůlku, jež by měla větší kouzelnou moc než kterákoli jiná, o hůlku, s níž by její majitel zvítězil v každém souboji, o hůlku hodnou kouzelníka, který přemohl Smrt!Jemu Smrt dala Březovou hůlku,která splňovala všechny jeho požadavky.

Druhý bratr, který byl povahy pyšné a domýšlivé, si usmyslel Smrt ještě víc pokořit, i požádal ji o schopnost přivolávat zemřelé z její moci zpět k životu.Jemu Smrt dala kámen vzkříšení,který dokázal mrtvému navrátit život.

Potom se Smrt zeptala třetího bratra, co on by si přál. Nejmladší bratr byl z těch tří nejskromnější a také nejchytřejší a Smrti nedůvěřoval. Požádal ji tedy, aby mu dala něco, co by mu dovolilo opustit místo, kde se spolu setkali, aniž bude s to vydat se za ním.Jemu smrt velice neochotně věnovala svůj neviditelný plášť.

Bezová hůlka

Bezová hůlka činí toho,kdo ji používá nepřemožitelným.Ovšem jen v kouzelnických střetech zajišťuje převahu,protože je ze všech hůlek na světě nejmocnější.Říká se jí také ,,hůlka smrti" nebo ,,hůlka osudu"Tuhle hůlku chtěl každý vlastnit,poněvač si myslel,že s ní ho nemůže nikdo přemoci,vždycky ale majitele této hůlky někdo přeci přemohl,třeba i nečestně a stal se tak on majitelem této hůlky.Takhle to šlo dlouhá léta.Gellert Grindewald se k této hůlce jako k jediné z relikvií dostal tím, že ji uloupil výrobci hůlek Gregorovičovi. Nicméně pak byl Grindewald roku 1945 poražen Albudem Brumbálem,čímž tato hůlka přešla do Brumbálova vlastnictví. Nakonec se stala hůlka majetkem Harryho Pottera.V symbolu je Březová hůlka představována svislicí.

Kámen vzkříšení

Kámen vzkříšení dokáže mrtvů navracet zpět do tohoto švěta.V kouzelnickém světě však není možné žádným kouzlem vrátit mrtvému život,proto moc tohohle kamene spočívá v tom,že přivede mrtvé zpět na tento svět v přízračné podobě ve které sem již stejně nepatří.Kámen byl později součástí prstenu, který se po generace dědil v rodu Gauntů, ale i ten se nakonec dostal do vlastnictví Harryho Pottera,ovšem během závěrečných bojů s Voldemortem se ztratil v Zapovězeném Lese.V symbolu je tato relikvie představována kruhem.

Neviditelný plášť

Většina neviditelných plášťů jsou běžné pláště opatřené zneviditelňovacími kouzly,ty však po nějakém čase začnou slábnout až úplně vyprchají.Tento plášť však nikdy svoji neviditelnost nestratí a je tak mocný,že jeho nositele nemůže nalézt ani sama Smrt.Tento plášť zdědil Harry Potter po svém otci.V symbolu neviditelný plášť představuje trojúhelník.

Příběh tří bratří

Bylo nebylo, žili kdysi tři bratři, kteří spolu jednoho dne za soumraku kráčeli po osamělé klikaté cestě. Po nějaké době došli bratři k řece příliš hluboké na to, aby ji přebrodili, a příliš nebezpečné na to, aby ji přeplavali. Byli ale zběhlí v umění kouzel a čar, jen tedy mávli hůlkami a nad zrádnou vodou se okamžitě objevil most. Byli už v polovině řeky, když náhle spatřili, že jim v cestě stojí jakási osoba zahalené v kápi.A Smrt k nim promluvila. Rozezlilo ji, že přišla o tři nové oběti, neboť většina poutníků se v řece utopila. Smrt však byla prohnaná. Na oko třem bratrům poblahopřála k umění kouzlit a prohlásila, že tím, jak chytře se vyhnuli jejím nástrahám, si každý z nich vysloužil odměnu. Nejstarší z bratří, který byl povahy velice svárlivé a bojechtivé, požádal o hůlku, jež by měla větší kouzelnou moc než kterákoli jiná, o hůlku, s níž by její majitel zvítězil v každém souboji, o hůlku hodnou kouzelníka, který přemohl Smrt!I přešla Smrt k černému bezu roztoucímu na břehu řeky, z větce visící jí nad hlavou stvořila hůlku a dala ji nejstaršímu bratrovi.Druhý bratr, který byl povahy pyšné a domýšlivé, si usmyslel Smrt ještě víc pokořit, i požádal ji o schopnost přivolávat zemřelé z její moci zpět k životu.I sebrala Smrt z říčního břehu kámen, dala ho druhému bratrovi a řekla mu, že ten kámen dokáže navrátit mrtvému život.
Potom se Smrt zeptala třetího bratra, co on by si přál. Nejmladší bratr byl z těch tří nejskromnější a také nejchytřejší a Smrti nedůvěřoval. Požádal ji tedy, aby mu dala něco, co by mu dovolilo opustit místo, kde se spolu setkali, aniž bude s to vydat se za ním.A Smrt mu velice neochotně věnovala svůj neviditelný plášť.Pak ustoupila stranou a propustila tři bratry na další pouť. I vykročili, vzrušeně si podívali o zažitém dobrodružství a kochali se dary, jež od Smrti dostali.Uplynul jistý čas a bratři se rozdělili. Každý z nich se vydal vlastní cestou.
Nejstarší putoval další týden a možná ještě déle, než došel do vzdálené vesničky a vyhledal v ní kouzelníka, s nímž byl ve při. Jelikož byl ozbrojen bezovou hůlkou, nemohl jejich souboj skončit jinak než jeho vítězstvím. Poté nejstarší bratr nechal mrtvého nepřítele ležet na podlaze a odešel do hostince, kde se pyšnil a chvástal mocnou hůlkou, již vydobyl na samotné Smrti, a prohlašoval se za nepřemožitelného.Ještě téže noci se k loži nejstaršího bratra opojeného vínem potichu přikradl jiný kouzelník. Zlodděj spícími hůlku sebral, a aby se ochránil před jeho pomstou, podřízl mu hrdlo.A tak se Smrt zmocnila prvního z bratří.Druhý bratr zatím doputoval z cest do vlastního domu, v němž žil úplně sám. Doma vytáhl z kapsy kámem, jímž bylo možné povolat mrtvé zpět na svět, a třikrát jím otočil v ruce. Nato se před ním k jeho údivu i radosti objevila ta, o níž kdysi doufal, že bude jeho ženou, leč v přemladém věku zemřela.Dívka však zůstávala smutná a chladná, jako by ji od něj dělil neviditelný závoj. Ač se vrátila do světa smrtelníků, nepatřila do něj doopravdy a velice trpěla. Trvalo to dlouho předlouho, až prostřední bratr, dohnán beznadějnou touhou k šílenství, vztáhl na sebe ruku, aby mohl být skutečně s ní.A tak se Smrt zmocnila druhého z bratříDlouhá léta pátrala Smrt i po třetím z bratří, leč nikdy ho nevypátrala. Teprve když tento nejmladší bratr dosáhl úctyhodného věku, svlékl si konečně neviditelný plášť a předal ho synovi. A poté se pozdravil se Smrtí jakožto se starou známou, ochotně se k ní připojil a coby rovnocenný poutník s ní odešel z tohoto světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klik když jsi tu byl prošííííííím!!!!!

KliK =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama